ورزشی
تبلیغات
تاریخ درج خبر:1396/08/19 ساعت : 07:15 ق.ظ

آق قلا – هفته قهرمانی رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا با شرکت ۵۸ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در هفته پنجم و قهرمانی رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا عصر جمعه ۵۸ راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در ۶ دور هزار، هزار و ۲۰۰ و هزار و ۵۵۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۶۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های دوخون دو ساله و ۱۶ تا ۲۰ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که عبدالرحیم آرمیده با اسب اوسین بولت زودتر از خط پایان گذشت و کمال دالیجه عطا با اسب ماکان و محمد خوجملی با اسب آسیکس به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر بود که کمال دالیجه عطا با اسب آچیلای عنوان اول را به دست آورد و عیدمحمد غراوی با اسب میراث بندر و رامین قهرمانی با اسب آی سیلا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که جواد آچاک با اسب یوتاب موفق به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب فرانکل و آق اویلی بشگرد با اسب وفا خالق به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون دو ساله و دو تا چهار امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر شکل گرفت که ستار مهرانی با اسب انجوی زودتر از خط پایان عبور کرد و آرمین آق آتابای با اسب لیدی ناز و مهرداد خوجملی با اسب بای بای گلد به ترتیب دوم و سوم شدند.

هفته قهرمانی کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا برگزار شد

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۳۶ تا ۳۸ امتیازی به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که جواد آچاک با اسب ماه سلطان نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و محمد خوجملی با اسب طاها هورس و نورمحمد بهادر با اسب آلکس نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های ترکمن دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که جواد آچاک با اسب دستم گل صوفیان موفق به کسب مقام اول شد و پیمان قلرعطا با اسب دل آرا جلیل و رامین قهرمانی با اسب بارین مهر به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

جواد آچاک بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته پنجم و قهرمانی رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا، جواد آچاک با کسب سه مقام نخست بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، کمال دالیجه عطا و ستار مهرانی یک مقام نخست و یک مقام دوم کسب کردند و عبدالرحیم آرمیده یک مقام نخست به دست آورد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

همچنین مدیریت مجموعه‌های سوارکاری و رقابت‌های اسبدوانی در گلستان برای دومین سال پیاپی به این استان واگذار شد.


 
نظرات کاربرانارسال نظرارسال به دوستان