ورزشی
تبلیغات
تاریخ درج خبر:1396/08/14 ساعت : 11:07 ب.ظ

رئیس فدراسیون شمشیربازی با تاکید بر اینکه این رشته در بازی های آسیایی قطعا مدال آور خواهد شد، گفت: در المپیک هم به عنوان پنجمین رشته مدال آور روی سکو خواهیم رفت.

فضل الله باقرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به عنوان چهارمی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران در رقابت های جام جهانی الجزایر گفت: دور جدید مسابقات جام جهانی آغاز شده است. همه می آیند تا برای امپیک ۲۰۲۰ توکیو و کسب سهمیه این بازی ها وضعیت خود را با حضور در این رقابت ها، در رنکینک جهانی بهبود بخشند. 

وی با تاکید بر اینکه حضور در جام های جهانی با هدف ارتقا در رنکینگ جهانی در دستور کار فدراسیون شمشیربازی قرار دارد، ادامه داد: در الجزایر تیم کره جنوبی که تیم برتر آسیا و از بهترین های جهان است به جمع چهار تیم پایانی صعود نکرد. مجارستان که قهرمانی المپیک را در کارنامه دارد برای کسب جایگاه سوم تنها با یک اختلاف امتیاز (۴۵ بر ۴۴) مقابل ملی پوشان ما صاحب برتری شد. در واقع تیم ایران تنها به خاطر یک امتیاز کمتر مدال برنز این مسابقات را از دست داد در حالیکه موفق شده بودیم برای ورود به جمع چهار تیم برتر، روسیه را شکست دهیم، روسیه ای که خود مقابل کره جنوبی در همین مسابقات باخته بود. 

رئیس فدراسیون شمشیربازی با تاکید بر اینکه رقابت میان ۸ تیم برتر اول دنیا خیلی نزدیک در حال پیگیری است، یادآور شد: باید تحت هر شرایطی جزو همین هشت تیم باقی بمانیم. به هر حال دوره آتی بازی های المپیک در بخش تیمی هم برگزار می شود و از حالا که دور جدید رقابت های جام جهانی آغاز شده باید سعی کنیم با حضور در آنها و کسب نتایج لازم، حفظ موقعیت کنیم تا برای توکیو موقعیت خوبی داشته باشیم. 

باقرزاده تصریح کرد: در حال حاضر و با توجه به نتایج اخیر، مجتبی عابدینی از رده ۱۷ به ۱۶ آمده و پاکدامن هم در رده ۱۵ باقی مانده است. مزیت حضور در جمع ۱۶ بازیکن اول رنکینگ جهانی این است که شمشیربازان از رقابت در مرحله مقدماتی رقابت های جام جهانی معاف می شوند و بدون بازی به جدول ۶۴ نفره صعود می کنند. برای ما که حضور در جام های جهانی مجارستان و فرانسه و بعد از آن دیگر رقابت های جهانی را در پیش داریم، حضور در این جمع (۱۶ بازیکن برتر رنکینگ جهانی) خیلی مهم و تاثیرگذار خواهد بود.

وی در ادامه به حضورش در نشست روز یکشنبه ستاد عالی بازی های آسیایی و المپیک اشاره کرد و گفت: در این نشست گزارشی از وضعیت کلی شمشیربازی برای رویدادهای آتی ارائه کردم. بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی و بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو دو رویداد مورد تاکید ستاد عالی است و قطعا حضور در این دو میدان و کسب نتیجه در آن از الویت های فدراسیون است. 

رئیس فدراسیون شمشیربازی تاکید کرد: قطعا شمشیربازی یکی از رشته های مدال آوری بازی های آسیایی خواهد بود. بدون شک در اسلحه این دوره بازی ها مدال خواهیم گرفت و قطعا این مدال را در فینال کسب می کنیم. اطمینان داریم که فینال اسلحه سابر بازی های آسیایی میان ایران و کره جنوبی برگزار می شود. در دوره پیشین این بازی ها مقابل کره جنوبی در بازی فینال شکست خوردیم. سه ماه پیش هم نتیجه فینال مسابقات قهرمانی آسیا را به کره ای ها واگذار کردیم. اینبار و در فینال بازی های آسیایی اندونزی که اطمینان داریم مجددا میان ایران و کره جنوبی برگزار می شود، باید نتیجه را به سود خود تمام کنیم. 

باقرزاده همچنین گفت: در توکیو هم باید روی سکو برویم. شمشیربازی قطعا پنجمین رشته مدال آور ایران در بازی های المپیک خواهد بود. در نشست ستاد عالی شخص وزیر تاکید داشت به اینکه از رشته هایی که شرایط مدال آوری در المپیک را داشته باشند، حمایت ویژه ای خواهند کرد. به هر حال هزینه های خیلی بالاست. زمانی ارز مبادلاتی ارائه می شد اما الان باید ارز را به صورت آزاد تهیه کنیم با این حال تا حد امکان تیم های خود را به رقابت های مختلف اعزام می کنیم تا در رنکینگ جهانی حفظ موقعیت کرده و حتی شرایطی بهتر به دست بیاوریم. 


 
نظرات کاربرانارسال نظرارسال به دوستان