تکنولوژی
تبلیغات
تاریخ درج خبر:1396/07/11 ساعت : 03:47 ب.ظ

۱۱
مهر
۱۳۹۶
اپل جست‌وجوگر گوگل را جایگزین bing کرد

همکاران سیستم- شرکت اپل امروز اعلام کرد جست‌وجوگر اینترنتی bing مایکروسافت را کنار می‌گذارد تا برای دستیار هوشمند siri، برای جست‌وجوهای انجام شده در سیستم عامل موبایلی ios و برای سیستم spotlight در رایانه‌های مک گوگل را جایگزین آن کند.به گزارش وب‌سایت zdnet، مدیران اپل اعلام کردند که به استفاده از bing web به عنوان جست‌وجوگر تصویری در دستیار هوشمند siri ادامه می‌دهند.
گوگل هم‌اکنون جست‌وجوگر اینترنتی پیش‌فرض در مرورگر اینترنتی safari اپل برای سیستم‌های عامل ios و mac است. همان طور که خبرگزاری techcrunch اعلام کرده است، هنوز به درستی مشخص نیست که چرا اپل هم‌اکنون این تغییرات را به انجام رسانده است. این احتمال وجود دارد که اپل می‌خواهد نتایج حاصل از جست‌وجوهای اینترنتی را در تمام پلتفرم‌های خود یکسان کند. همچنین احتمال می‌رود این اتفاق بخشی از همکاری‌های نزدیک اپل و گوگل در حوزه جست‌وجوی اینترنتی باشد.
لازم به ذکر است در سال ۲۰۱۳ میلادی دو شرکت مایکروسافت و اپل قراردادی را با یکدیگر منعقد کردند که تا به موجب آن bing به عنوان پشتیبان اصلی موتور جست‌وجوی اینترنتی در دستیار هوشمند siri مورد استفاده قرار گیرد. در سال ۲۰۱۴ میلادی مایکروسافت و اپل قرارداد دیگری را به امضا رساندند تا bing جست‌وجوگر پیش‌فرض در spotlight برای سیستم‌های عامل mac و ios ۸ شود.

در مورد این مطلب نظری دارید؟ لطفا آن را مطرح نمایید.

محتوای این فیلد به صورت کاملا خصوصی ذخیره شده و هیچگاه در معرض دید عموم قرار نخواهد گرفت.
لطفا //:http را در ابتدای آدرس وب سایت خود قرار دهید. (این فیلد اختیاری است)
image
enter the characters shown in the image.

 
نظرات کاربرانارسال نظرارسال به دوستان