تکنولوژی
تبلیغات
تاریخ درج خبر:1396/05/20 ساعت : 09:52 ب.ظ

۲۱
مرداد
۱۳۹۶
هر باج‌افزار ۷۱۳ هزار دلار به سازمان خسارت می‌زند

همکاران سیستم- جرایم سایبری رده‌بالا از جمله سرقت داده، انتشار باج‌افزارها و هک‌های رایانه‌ای بیشتر از هر زمان دیگر رواج یافته‌اند و خسارت‌های فراوان به سازمان‌ها وارد می‌کنند. با این وجود کارشناسان پیشنهاد کردند که سیستم‌های رایانش ابری می‌توانند روش‌های ایمن را در اختیار سازمان‌ها قرار دهند تا این مشکلات کمتر شود.

به گزارش وب‌سایت cnbc، «نیک مک‌کوایر» مدیر تحقیقات سازمانی مرکز ccs insight در این خصوص گفت:‌ «رایانش ابری سطح امنیت it سازمان را ارتقا می‌دهد و متخصصان امنیتی نیازمند آن هستند تا بیشترین استفاده را از این فناوری ببرند». 

او در ادامه توضیح داد: «سیستم‌های رایانش ابری به فرآیندهای امنیتی سازمان کمک می‌کند تا با سرعت بیشتر در مقابل تهدیدها عکس‌العمل نشان دهند و به صورت ویژه روی خطرات سازمانی تمرکز کنند تا در مقابل تحقیقاتی به صورت شبانه‌روزی برای برقراری امنیت سایبری انجام می‌شود ایمن‌تر عمل کنند».

لازم به ذکر است میزان خسارت وارد شده ناشی از حملات سایبری به سازمان‌ها همچنان رو به افزایش است. تحقیقات انجام شده توسط مرکز امنیتی kaspersky lab نشان داد هر با‌ج‌افزار که به سازمان حمله می‌کند به طور میانگین ۷۱۳ هزار دلار خسارت ایجاد می‌کند و سازمان‌ها می‌بایست این میزان پول را پرداخت کنند تا قفل داده‌های آنها باز شود و بتوانند به اطلاعات حساس خود دسترسی مجدد داشته باشند.

لازم به ذکر است به تازگی باج‌افزار expetya توانست به بیش از ۱۲ هزار رایانه در ۶۵ کشور جهان حمله کند و اطلاعات آنها را در اختیار بگیرد.

در مورد این مطلب نظری دارید؟ لطفا آن را مطرح نمایید.

محتوای این فیلد به صورت کاملا خصوصی ذخیره شده و هیچگاه در معرض دید عموم قرار نخواهد گرفت.
لطفا //:http را در ابتدای آدرس وب سایت خود قرار دهید. (این فیلد اختیاری است)
image
enter the characters shown in the image.

 
نظرات کاربرانارسال نظرارسال به دوستان