تکنولوژی
تبلیغات
تاریخ درج خبر:1396/04/17 ساعت : 05:50 ق.ظ

۱۷
تير
۱۳۹۶
مایکروسافت ۳ هزار کارمند خود را اخراج می‌کند

همکاران سیستم- سه روز پس از تغییر ساختار جدید مایکروسافت، این شرکت بزرگ به صورت رسمی اعلام کرد شایعاتی که طی چند هفته‌ی اخیر در مورد اخراج گسترده کارمندان منتشر شده است کاملا صحت دارد.

به گزارش وب‌سایت zdnet، مدیران مایکروسافت در تاریخ ۶ ژوئیه به طور رسمی اعلام کردند که بخشی از کارمندان این شرکت اخراج خواهند شد. یکی از منابع نزدیک به این شرکت اعلام کرد که مایکروسافت قصد دارد چندین هزار کارمند خود را اخراج کند. خبرگزاری cnbc در این خصوص توضیح داد که شرکت مایکروسافت برنامه‌ریزی کرده است در این مرحله ۳ هزار نفر را خراج کند که البته منبع قبلی به این تعداد اشاره نکرده بود.

شنیده‌ها همچنین حاکی از آن است بخشی از افرادی که قرار است در این تصمیم‌گیری شغل خود را از دست بدهند مجددا در بخش‌های دیگر شرکت مایکروسافت مشغول به کار خواهند شد. مدیران مایکروسافت از پاسخ به این سوال که کدام یک از گروه‌های این شرکت قرار است با فرآیند کاهش کارمندان مواجه شوند خودداری کردند. با این وجود بازسازی کلی ساختار فعالیت مایکروسافت که خبر نهایی آن در تاریخ ۳ ژوئیه اعلام شد، در مورد مرکز فروش محصولات مایکروسافت بود. بر این اساس می‌توان پیش‌بینی کرد بخش اعظم کارمندانی که قرار است اخراج شوند در مرکز فروش، بازاریابی و دیگر گروه‌های وابسته به آن فعالیت می‌کنند.

مراکز خبری همچنین مطلع شدند اخراج این دسته از کارمندان با هدف کاهش هزینه‌ها صورت نمی‌گیرد. در عوض مایکروسافت تصمیم دارد با این کار بخشی از نقش‌های مربوط به فروش محصولات را بازتعریف کند و روش‌های فنی‌تر را برای عرضه گسترده محصولات خود در پیش بگیرد.


 
نظرات کاربرانارسال نظرارسال به دوستان