تکنولوژی
تبلیغات
تاریخ درج خبر:1396/05/04 ساعت : 06:59 ق.ظ

۴
مرداد
۱۳۹۶
افتتاح هاب اینترنت اشیاء در سنگاپور توسط شرکت زیمنس

همکاران سیستم – شرکت آلمانی زیمنس از افتتاح یک مرکز تخصصی گسترش فعالیت‌های اینترنت اشیاء (iot) در سنگاپور خبر داد. به گزارش وب‌سایت computer weekly، این مرکز در منطقه مک‌فرسون (macpherson) در قلب سنگاپور واقع شده و فعالیت اصلی آن «توسعه اپلیکیشن‌های مربوط به اینترنت اشیاء» می‌باشد.

این مرکز تخصصی نخستین مورد از این نوع در جهان به شمار می‌رود و در ابتدا ۶۰ کارشناس در آن به کار و تحقیق خواهند پرداخت ولی طبق پیش‌بینی زیمنس، این رقم تا سال ۲۰۲۲ پنج برابر خواهد شد. 

دانشگاه صنعتی نانیانگ، در راه‌اندازی مرکز یادشده همکاری داشته است. جو کایرز (joe kaeser) مدیر عامل زیمنس در سخنانی گفت: ما با این هاب دیجیتالی در حال اشتراک مساعی هستیم و اکوسیستمی برای تیم‌ها، مشتریان و شرکای تجاری‌مان می‌سازیم تا از مزایایی که فرایند دیجیتالی شدن می‌تواند به ارمغان آورد، بهره‌مند شویم. 

وی با اشاره به پیشرفت صنعتی و توسعه زیربنایی سنگاپور، این شهر را محل ایده‌آلی برای این هاب دانست. گفتنی است با وجود جذابیت‌های iot، این فناوری در کشورهای آسیای جنوب شرقی هنوز مراحل اولیه خود را سپری می‌کند.

نظرسنجی صورت گرفته توسط asia iot business platform نشان داد که ۵۱ درصد سازمان‌های آسه‌آن گفته‌اند برای درک بهتر مزایای iot باید تلاش کنند. فقط ۸ درصد این سازمان‌ها iot را به خدمت گرفته‎اند، هر چند همین تعداد اندک شمار نیز تصور روشنی از قابلیت‌های اینترنت اشیاء ندارند. 


 
نظرات کاربرانارسال نظرارسال به دوستان